1.1.2005 bol dňom, kedy zdravotná doprava prešla pod riadenie HBP a.s. Prievidza. Vedenie HBZS o. z., ktoré celú dopravnú zdravotnú službu (ďalej len DZS) zastrešuje, zrealizovalo niekoľko dôležitých zmien, a to hlavne v systéme riadenia a obnovy vozového parku. Tento krok vytvoriť modernú, pružnú zdravotnú dopravu sa ukázal ako správny.

Vozový park je prispôsobený na požadované typy jednotlivých prepráv a pozostáva z 22 vozidiel. Všetky vozidlá sú pre požadované prepravy pacientov vybavené v zmysle platných predpisov, väčšina z nich nadštandardne. Každé vozidlo je vybavené monitorovacím systémom GPS.

Celý systém riadenia požadovaných prepráv riadi dispečing DZS, ktorý je nepretržitý. Tu sa sumarizujú všetky požiadavky na prepravu a rozdeľujú podľa jednotlivých smerov a časov prepravy. V čase od 6.00 hod. do 14.00 hod. chod zabezpečujú pracovníci DZS, od 14.00 hod. do 6.00 hod. túto úlohu preberajú dispečeri HBZS o. z. Zabezpečujeme dopravu z tzv. spádovej oblasti (okres Prievidza) do všetkých oblastí Slovenska. V prípade požiadavky realizujeme prepravy aj do zahraničia.

Požiadaviek na prepravu pacientov a biomateriálu neustále pribúda. Spôsobom riadenia a pružnou reakciou na požadované úlohy sa snažíme všetkým požiadavkám na prepravu vyhovieť. Spokojnosť všetkých zákazníkov je cieľom pracovníkov kolektívu DZS.

 Kontakt:

Dispečing Dopravnej zdravotnej služby: +421 46 542 29 99 alebo 0918 777 521

Vedúci Dopravnej zdravotnej služby: Pavol Šuňal   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,   +421 918 777 537

  

Sluzby DZS 01

 Sluzby DZS 02